A bölcsődéknek nincs körzete, a szülő szabad döntése, hogy melyik bölcsődébe íratja be a gyermekét. A bölcsőde kiválasztásakor a szülők több szempontot szoktak figyelembe venni. Van, aki a munkahelyéhez közeli bölcsődét választja, van, aki a lakóhelyéhez közelit, de olyan is van, aki a bölcsőde jó hírneve miatt szeretné az adott bölcsődébe íratni gyermekét.
A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény értelmében az egyedülálló szülők, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult családok, a hátrányos helyzetű és a halmozottan hátrányos helyzetű családok, a három- vagy többgyermekes szülők. Ezen kívül azok, akiknek a felvételét a védőnő, a gyermekorvos esetleg a gyermekjóléti szolgálat, gyámhatóság kezdeményezi, valamint a családban tartós beteget gondozó szülők is elsőbbséget élveznek.
Mivel a kerületben nincs gondozási díj, ezért csak étkezési díjat kell fizetni.
Térítési díj mentességre való jogosultságok: rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultság, hátrányos helyzetű gyermek, halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, szakértői véleménnyel rendelkező sajátos nevelési igényű gyermek, 3 vagy több gyermeket nevelő szülők, családban tartós beteget gondozó, mák által kiállított igazolás, jövedelem alapján.
A jogosultságot minden esetben határozattal vagy megfelelő okirattal kell igazolni.
Bölcsődénkben a leggyakoribb ételallergiákra való diétás étkezést tudjuk biztosítani. Ilyen a tej, tojás, szója, fruktóz. Gluténérzékenység esetén a megfelelő étkezést csak a kijelölt bölcsődék tudják biztosítani. A diétás étkezést gasztroenterológiai igazolással kell kérvényezni.
A bölcsődékben egy egységen belül van két csoportszoba, ahol 2-2 kisgyermeknevelő dolgozik váltott műszakban. Minden egységhez tartozik egy bölcsődei dajka is, aki a kisgyermeknevelők munkáját segítik.
A bölcsőde minden gyermek számára biztosítja az ágyneműt, törölközőt, textílpelenkát. Mivel a bölcsődénk mosodával is rendelkezik, ezért ezeknek a rendszeres tisztán tartását biztosítani tudjuk.
A bölcsőde napirendje folyamatos, a kisgyermek számára könnyen követhető. Ahogy beköszönt az egyre jobb idő, a gyerekek annál korábban mennek le az udvarra. A bölcsőde próbálja biztosítani a lehető legtöbb szabad levegőn való tartózkodást. A napirend függ az évszakoktól és a csoport életkorától is.
6:00-8:00 A gyermekek folyamatos érkezése.
8:00 -8:30 Reggeli, ebben az időintervallumban nincs bevétel (étkező gyermekek felügyelete fokozott figyelmet igényel), igény szerinti fürdőszobahasználat
8:30 -9:30 Szabad játék a szobában vagy a sószobában
9:00 – 9:30 Pelenkaváltás, fürdőszoba használat
9:30 -11:00 Szabad játék a szobában vagy az udvaron
10:00 Tízórai (folyamatos folyadékpótlás)
11:00 -12:00 Udvarról bejövetel, fürdőszoba használat, előkészület az ebédhez
12:00 -12:30 Ebéd
12:30 -14:30 Alvás, ágynyugalom
14:30 -15:15 Folyamatos ébredés, fürdőszobahasználat (pelenkaváltás)
15:15 -15:45 Uzsonna
15:45- Folyamatos hazamenetel
A bölcsődében nincsenek irányított foglalkozások. Ebben az életkorban a gyerekeknek a szabad játéktevékenységre van szükségük, aminek a feltételei biztosítva vannak. Minden csoportszobában a korcsoportnak megfelelő játékok találhatóak (köztük az alapjátékokkal). A kisgyermeknevelők kezdeményeznek alkotó, mozgásos, mondókákkal- énekekkel kapcsolatos tevékenységeket, amikbe a kisgyermekek kedvük szerint kapcsolódhatnak be.
A jelentkezéssel kapcsolatban felmerülő további kérdésekkel kérem hívják a 223-0490, vagy a 467-0944-es központi telefonszámokat, illetve írjanak a kozpont@zugloibolcsik.hu e-mail címre.